ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
(a továbbiakban, mint: ÁSZF)
Hatályba lépés időpontja: 2024. október 15.
Schiller Autó Család
Zártkörűen Működő Részvénytársaság
(székhely 1133 Budapest, Dráva utca 17.: cégjegyzékszám: 01-10-142012)
(a továbbiakban, mint: Eladó)
Amennyiben a jelen ÁSZF-ben (a továbbiakban, mint: Adásvételi Szerződés) rögzített rendelkezések és azon, Eladó és Vevő között létrejött egyedi adásvételi szerződésben foglalt feltételek között eltérés vagy ellentmondás van, amelynek a jelen ÁSZF a mellékletét képezi, úgy az Adásvételi Szerződésben foglaltak az irányadók.
I. AZ ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS TÁRGYA
1. Az Adásvételi Szerződés tárgya az Adásvételi Szerződésben megjelölt, az Eladó kizárólagos tulajdonában álló, az ott megjelölt tartozékokkal felszerelt gépjármű (a továbbiakban, mint: Gépjármű). Az Eladó a Vételár teljes megfizetéséig a Gépjármű vonatkozásában tulajdonjogát fenntartja, a Gépjármű tulajdonjoga a Vételár Vevő általi maradéktalan megfizetést követően száll át a Vevőre.
2. Az Adásvételi Szerződés aláírásával az Eladó az Adásvételi Szerződés rendelkezései szerint eladja, a Vevő pedig az ott rögzített rendelkezések szerint megvásárolja a Gépjárművet.
II. A VÉTELÁR ÉS FIZETÉSI FELTÉTELEK
3. Vevő kifejezetten tudomásul veszi és elfogadja azt, hogy a Gépjármű Vételára az Adásvételi Szerződésben rögzítetteknél magasabb lehet az alábbi esetekben és feltételek bekövetkezte esetén,
(A) amennyiben az alábbi tényezők valamelyike bekövetkezik az Adásvételi Szerződés aláírása és a Gépjármű Vevő részére történő birtokba adása között, az Eladó az alábbi feltételek mellett és szerint a Vételár emelése mellet jogosult dönteni:
(i) a Gépjármű gyártója vagy az importőr által elhatározott áremelés vagy felszereltséget érintő változás esetén, aminek a hatására a Gépjármű listaára növekszik, a listaár növekedésének százalékos mértékével megegyező százalékos mértékben, vagy
(ii) a Gépjárműnek Magyarországra történő behozatalát vagy forgalmazását/értékesítését terhelő valamely vám, adó vagy egyéb, a Gépjármű bekerülési költségét közvetlenül érintő közteher növekedése esetén e terhek növekedésének a Gépjárműre eső mértékével.
A jelen pont szerinti áremelés mértéke nem lehet nagyobb, mint a fenti körülmények által okozott együttes költségnövekedés, de semmiképpen nem haladhatja meg a Gépjármű Vételára 10%-át, továbbá rögzítésre kerül, hogy a Vevő bármely mértékű áremelés esetén jogosult elállni az Adásvételi Szerződéstől.
(B) amennyiben az alábbi tényezők valamelyike bekövetkezik az Adásvételi Szerződés aláírása és a Gépjármű Vevő részére történő birtokba adása között, az Eladó az alábbi feltételek mellett és szerint a Vételár csökkentése mellett jogosult dönteni:
(i) a Gépjármű gyártója vagy az importőr által elhatározott árcsökkentés vagy felszereltséget érintő változás esetén, aminek a hatására a Gépjármű Listaára csökken, a Listaár csökkentésének
százalékos mértékével megegyező százalékos mértékben, vagy
(ii) a Gépjárműnek Magyarországra történő behozatalát (vámkezelését) vagyforgalmazását/értékesítését terhelő valamely vám, adó vagy egyéb, a Gépjármű bekerülési költségét közvetlenül érintő közteher csökkenése esetén e terhek csökkenésének a Gépjárműre eső mértékével.
A jelen pont szerinti árcsökkenés nem lehet kevesebb, mint a fenti körülmények által okozott együttes költségcsökkenés. Amennyiben a Gépjármű Vételára 10%-nál nagyobb mértékben csökkenne, az Eladó elállhat a szerződéstől, amely esetben a Vevő kötbér-, illetve kártérítési igénnyel nem élhet az Eladóval szemben.
4. Eladó az átadásról szóló értesítéssel egy időben tájékoztatja a Vevőt az előzőek szerint számított végleges Vételárról (illetve a Vételár hátralévő részét). A Vevő ezen értesítés kézhezvételét követően, az értesítésben közölt Vételárat köteles megfizetni. Vevő legkésőbb az értesítésben megjelölt átadási időpontot megelőző napig köteles a Vételár teljes összegét maradéktalanul megfizetni az Eladó pénztárába történő befizetés, illetve az Adásvételi Szerződésben megjelölt bankszámlaszámra történő átutalás útján. A Vételár ezen időpontig történő maradéktelen megfizetése hiányában az Eladó a Gépjármű birtokbaadását megtagadhatja, és egyidejűleg jogosult az Adásvételi Szerződésben és a jelen ÁSZF-ben rögzített jogkövetkezmények alkalmazására.
5. A Vételáron felül, azzal egy időben, a Vevő köteles megfizetni az egyéb költségeket, valamint a regisztrációs adóról szóló 2003. évi CX. törvény szerinti regisztrációs adó összegét is. Átutalással történő teljesítés esetén a fizetési kötelezettség azon időpontban minősül teljesítettnek, amely időpontban a fizetendő összeg az Eladó megjelölt bankszámláján maradéktalanul jóváírásra kerül.
III. ÁTADÁS-ÁTVÉTELRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK
6. Az átadás időpontját az Adásvételi Szerződés tartalmazza, azzal, hogy az átadás időpontjának minősül az az időpont, amikor a Gépjármű az átadás helyére kerül, és a forgalomba helyezésre irányuló eljárás megkezdésének az Eladó érdekkörében felmerült akadálya nincs. Amennyiben a Gépjármű birtokba adására nem az Adásvételi Szerződés aláírásával egyidejűleg kerül sor, az Eladó a tényleges birtokba adás időpontjáról legalább 10 nappal korábban az Adásvételi Szerződésben rögzített kapcsolattartási címeken keresztül, e-mail útján vagy a Vevő szerződésben meghatározott lakóhelyén, székhelyén vagy megadott egyéb címén levélben értesíti a Vevőt. A birtokba adásról szóló értesítés késedelmes, vagy elmulasztott átvétele a Vevőt nem mentesíti az átvétel birtokba adásról szóló értesítésben meghatározottak szerinti kötelezettsége alól. A birtokba adás helye az Eladó Adásvételi Szerződésben megjelölt telephelye. A Gépjármű átvételére a Vevő az Eladó értesítésében megjelölt időpontban, illetve ennek elmulasztása esetén az attól számított 5 munkanapon belül köteles.
7. Eladó kötelezettséget vállal arra, hogy a Gépjármű átadásával egyidejűleg átadja Vevő részére a Gépjármű forgalmi engedélyét, törzskönyvét, valamennyi kulcsát, valamint a Gépjármű minden, Eladó birtokában lévő dokumentációját és esetleges egyéb törvényes tartozékait.
8. A kárveszély a Gépjármű tulajdonjoga átszállásának időpontjában és a Gépjárművel kapcsolatos költségek viselésének kötelezettsége a birtokba adás időpontjában száll át az Eladóról a Vevőre, illetve amennyiben a birtokba adásra a Vevő mulasztása miatt késedelmesen, vagy nem kerül sor (a fizetési késedelem esetét is ideértve), azon a napon, amelyet az Eladó a birtokba adás időpontja bekövetkezett. A Gépjármű átvételének Vevő általi elmulasztása esetén, a Gépjárműért az Eladó a jogalap nélküli birtokos szabályai szerint felel. Amennyiben a Vevő a birtokbaadásról szóló értesítésben megjelölt határidőtől számított 5 munkanapon belül nem veszi át a Gépjárművet, a Vevő köteles a következő munkanaptól kezdődően az átvétellel való késedelem minden megkezdett hetére a Vételár 0,3%-nak megfelelő tárolási díjat számol fel, amelyet a Vevő az Eladó erre vonatkozó felhívására köteles az Eladónak megfizetni.
9. Eladó jogosult válik az Adásvételi Szerződésben foglalt várható átadási időpont meghosszabbítására, amennyiben annak oka olyan
a) természeti katasztrófa (villámcsapás, földrengés, árvíz, hurrikán, jégeső és hasonlók),
b) tűz, robbanás (kivéve, ha azért a Felet felelősség terheli), országos, vagy egész világot érintő járvány,
c) radioaktív sugárzás, sugárszennyeződés,
d) háború vagy más konfliktusok (hadüzenettel vagy anélkül), megszállás, ellenséges cselekmények, mozgósítás, rekvirálás vagy embargó,
e) felkelés, forradalom, lázadás, katonai vagy egyéb államcsíny, polgárháború és terrorcselekmények vagy más hasonló, a Felek ellenőrzési körén kívül eső esemény miatti
fennakadás, teljesítési akadály, amely a beszerzés, gyártás, termelés, szállítás kapcsán, vagy bármilyen egyéb, az Eladó, vagy bármely beszállítója, alvállalkozója, közreműködője vagy teljesítési segédje oldalán felmerült és az Eladó által a teljesítéshez szükségesnek ítélt feltétel körébena teljesítést részben vagy egészben késlelteti, megnehezíti, vagy ellehetetleníti.
10. Az Eladó ilyen körülmény tudomására jutása esetén azonnal köteles a Vevőt írásban (jelen pont vonatkozásában írásbelinek minősül az e-mail útján történő értesítés is) értesíteni az Adásvételi Szerződés teljesítését veszélyeztető, vagy lehetetlenné tevő, általa ismert tényről, és ennek megfelelően, indokolt esetben az előző pontban rögzített körülmények okán jogosult az Adásvételi Szerződés teljesítését az Adásvételi Szerződésben foglalt várható átadási időponttól számított legfeljebb 90 (kilencven) naptári napra felfüggeszteni.
11. Amennyiben a 10. pontban foglaltak miatt az Adásvételi Szerződésben foglalt kötelezettségek a fentiekben meghatározott 90 naptári napos csúszással sem teljesíthetők, az Eladó jogosult az Adásvételi Szerződéstől való elállásra, illetve annak felmondására, amely esetben a Vevő kötbér-, illetve kártérítési igénnyel nem élhet az Eladóval szemben.
12. Eladó a a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjogának, illetve üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokiratnak a közlekedési igazgatási eljárásban történő felhasználhatóságához szükséges kötelező tartalmi elemekről szóló 304/2009. (XII. 22.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdésében foglaltak szerint a változástól számított 15 napon belül köteles teljesíteni a Gépjármű tulajdonában bekövetkezett változás bejelentését a jogszabályi követelményeknek megfelelő tartalmú teljes bizonyító erejű magánokirat benyújtásával vagy megküldésével.
13. A Vevő a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény 33. § (1) bekezdésében foglaltak szerint a változást követő legkésőbb 15 napon belül köteles a Gépjármű tulajdonjogában bekövetkezett változást az illetékes közlekedési igazgatási hatóságnál bejelenteni.
14. A Gépjármű átírásának költségei a Vevőt terhelik. A Felek kijelentik, hogy ismerik a bejelentés nyilvántartásba történő bejegyzéséhez fűződő joghatásokat, valamint a bejelentés elmaradásának, illetve a bejelentési kötelezettség késedelmes teljesítésének jogkövetkezményeit. Felek tudomásul veszik továbbá, hogy az eladás bejelentés ténye a jogszabályi követelményeknek megfelelő tartalmú teljes bizonyító erejű magánokirat benyújtása vagy megküldése esetén sem jegyezhető be, ha a bejelentés tárgyát képező járművön érvényes forgalmi korlátozás szerepel a nyilvántartásban; ebben az esetben a közlekedési igazgatási hatóság a bejelentés tényének bejegyzését elutasítja.
IV. ELÁLLÁS
15. Az Eladó a Vevő egyidejű értesítése mellett jogosult az Adásvételi Szerződéstől elállni, amennyiben:
(i) a Vevő a Vételárat és egyéb költségeket határidőben nem fizette meg és ezen kötelezettségét az Eladó által biztosított észszerű határidőn belül sem tett eleget,
(ii) vagy, amennyiben a Vevő a Vételárat és egyéb költségeket megfizette ugyan, de a Gépjárművet a kitűzött eredeti átadás-átvételi időpontot követő legfeljebb 30 naptári napon belül nem veszi birtokba,
(iii) ha az ÁSZF szerinti árcsökkentés miatt a Gépjármű Vételára a jelen ÁSZF-ben meghatározott árhoz képest 10%-ot meghaladó mértékben csökkenne, vagy
(iv) ha az ÁSZF-ben vagy az Adásvételi Szerződésben foglalt esetek szerint az Eladót elállási jog illeti meg.
16. Eladó az elállási jogát az arra okot adó körülmény felmerülésétől számított 15 naptári napon belül, a Vevővel közölt írásos nyilatkozattal jogosult gyakorolni. Felek megállapodnak, hogy a Gépjármű Vevő részére történő átadását követően a jelen pont szerinti elállási jog gyakorlásának nincs helye.
17. A Vevő az Eladó egyidejű értesítése mellett jogosult az Adásvételi Szerződéstől elállni, amennyiben:
(i) az Adásvételi Szerződésben meghatározott és az Eladó által az ott írtak, illetve a jelen ÁSZF szerint esetleg meghosszabbított várható átadási időpontot az Eladó elmulasztja és ezt követően az átadásra a Vevő által kitűzött észszerű póthatáridőben sem kerül sor, vagy
(ii) a Ptk. 6:104. § (1) d), 6:104. § (2) d) és 6:220. § (3) a) pontjai, illetve az egyéb jogszabályok által biztosítottak szerinti esetekben, amennyiben a fogyasztónak minősülő Vevőt az elállás joga megilleti így különösen, ha az Eladó a Vételár emelése mellett dönt az Adásvételi Szerződésben, illetve a jelen ÁSZF-ben rögzítettek szerint.
Vevő az elállási jogát az arra okot adó körülmény felmerülésétől számított 15 naptári napon belül, az Eladóval közölt írásos nyilatkozattal jogosult gyakorolni. Felek rögzítik, hogy a jelen pontban foglaltak nem érintik a fogyasztót a Ptk. és egyéb vonatkozó jogszabályok jelen pontban nem hivatkozott rendelkezései alapján egyébként megillető elállási jogokat, azok a Vevőt ugyanúgy megilletik.
18. Elállás esetén az Eladó a megfizetett Előleg, illetve Vételár összegét a következő bekezdések szerinti esetleges levonásokat követően visszatéríti a Vevő részére.
19. Vevő szerződésszegésére alapított eladói elállás esetén Eladó a visszajáró Előlegből, illetve Vételárból jogosult levonni a Vevő szerződésszegése miatt felmerült kárát, ideértve a biztosítás költségeit és a Gépjármű őrzési költséget az elállás időpontjáig. A fentieken kívül az Eladót a vevői szerződésszegére alapított elállás esetén a Gépjármű Vételára 10%-ának megfelelő kötbér illeti meg, amelyet szintén jogosult a visszajáró Előlegből, illetve Vételárból levonni.
20. Vevői elállás esetén, amennyiben a Vevő az elállás jogát olyan okból gyakorolja, amely az Eladónak felróható, Vevőt a Gépjármű Vételára 10%-ának megfelelő kötbér illeti meg. A Felek kifejezetten rögzítik, hogy nem minősül az Eladónak felróható oknak, amennyiben a Vételár Eladó általi emelésére a jelen ÁSZF-ben meghatározott valamely okból kerül sor, illetve amennyiben Eladó szállítási késedelmét a jelen ÁSZF-ben nevesített körülmény vagy vis maior okozza.
V. JÓTÁLLÁS, SZAVATOSSÁG
21. A fogyasztónak minősülő Vevő által vásárolt új személygépjárművekre a vonatkozó jogszabályok, így különösen az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003 (IX.22.) Korm. rendelet alapján az Eladót a Gépjármű Vevő részére történő üzembe helyezésének, azaz a forgalmi engedély kiállításának napjától számított 3 éves jogszabályi jótállási kötelezettség terheli. A jótállási határidő jogvesztő, ugyanakkor a Gépjármű jótállás keretében történő javítása esetén a jótállás időtartama meghosszabbodik a javításra átadás napjától kezdve azzal az idővel, amely alatt a fogyasztónak minősülő Vevő a Gépjárművet a hiba miatt rendeltetésszerűen nem
használhatta. A jótállási igény érvényesítésére egyebekben a kellékszavatosságra vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni. A jogszabályi jótállás szabályait az fogyasztónak minősülő Vevőnek a Gépjárművel együtt átadott jótállási jegy részletezi.
22. A fogyasztónak minősülő Vevő az Eladót terhelő jogszabályi kellékszavatossági kötelezettség alapján fennálló kellékszavatossági igényét a teljesítés időpontjától (a Vevő részére történő üzembe helyezés, azaz a forgalmi engedély kiállításának napjától) számított 2 (kettő) éves elévülési határidőn belül érvényesítheti. Kellékszavatossági igénye alapján a fogyasztónak minősülő Vevő választása szerint
(a) kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az az Eladónak – másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva – aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott érdeksérelmet; vagy
(b) az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti vagy a szerződéstől elállhat, ha az Eladó a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének – a dolog tulajdonságaira és a Vevő által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a Vevő érdekeit kímélve nem tud eleget tenni, vagy ha a Vevőnek a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
23. Felek rögzítik, és Vevő tudomásul veszi, hogy a Ptk. 8:1. § (1) 4. pontja szerinti vállalkozás által a Ptk. 8:1. § (1) 3. pontja szerinti fogyasztónak eladott termék hibája esetén a fogyasztó — illetve a termék tulajdonjogának átruházása esetén az új tulajdonos — az adott termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éves jogvesztő határidő lejártáig a Ptk. 6:168. §-a szerinti termékszavatossági joga alapján az ott meghatározott feltételek szerint követelheti a gyártótól, hogy a termék hibáját javítsa ki, vagy — ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges — a terméket cserélje ki.
24. Szavatossági igény bejelentése esetén az Eladó a Ptk. 8:1 § (1) bekezdés 3. pontja szerint fogyasztónak minősülő Vevő kifogásáról jegyzőkönyvet köteles felvenni, amelyben rögzíti a Gépjármű tulajdonosának nevét, címét, valamint nyilatkozatát arról, hogy hozzájárul a jegyzőkönyvben rögzített adatainak a vonatkozó jogszabályokban meghatározottak szerinti kezeléséhez, a Gépjármű megnevezését és azonosító adatait, a Vételárat, az Adásvételi Szerződés Eladó általi teljesítésének időpontját – a Vevő részére történő üzembe helyezés, azaz a forgalmi engedély kiállításának napját -, a hiba bejelentésének időpontját, a hiba leírását, a Vevő által szavatossági igénye alapján érvényesíteni kívánt jogot, a szavatossági igény rendezésének módját, vagy az igény, illetve az az alapján
érvényesíteni kívánt jog elutasítása esetén annak indokát, továbbá amennyiben az Eladó szavatossági kötelezettségének a Vevő által érvényesíteni kívánt jogtól eltérő módon tesz eleget, ennek indokát, valamint az arról szóló tájékoztatást, hogy fogyasztói jogvita esetén a Vevő a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamara által működtetett békéltető testület eljárását is kezdeményezheti.
25. Az előző pont szerinti jegyzőkönyv másolatát az Eladó haladéktalanul, igazolható módon a Vevő rendelkezésére bocsátja. Ha az Eladó a Vevő igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról – az igény elutasítása esetén az elutasítás indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is – 5 (öt) munkanapon belül, igazolható módon értesíti a Vevőt. Eladó a Vevő szavatossági igényéről felvett Jegyzőkönyvet az annak felvételétől számított három évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóság kérésére bemutatni.
26. A Ptk. 8:1 § (1) bekezdés 3. pontja szerint fogyasztónak minősülő Vevő fogyasztói jogvita esetén a fogyasztó belföldi lakóhelye vagy tartózkodási helye, ennek hiányában az Eladó székhelye szerinti vármegyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamara által működtetett békéltető testület vagy a fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület eljárását is kezdeményezheti. A békéltető testületek neve és székhelyének postai címe itt elérhető: https://bekeltetes.hu/udvozlo. Határon átnyúló fogyasztói jogvita esetében pedig az Európai Fogyasztó Központhoz fordulhat, melynek elérhetőségei:
– postai úton: Igazságügyi Minisztérium Európai Fogyasztói Központ, 1357 Budapest, Pf.2.
– e-mail: info@magyarefk.hu,
– telefon: +36-1-896 7747
27. Az Eladó szavatol azért, hogy a Vevőnek átadott Gépjármű csak és kizárólag eredeti, illetőleg a gyártó által jóváhagyott alkatrészeket és tartozékokat tartalmaz. A Vevő elfogadja és tudomásul veszi, hogy a Gépjármű gyártásának időpontjától és helyétől függően, a Gépjárműbe beszerelt alkatrészek és tartozékok eredete eltérő lehet. A Vevő elfogadja és tudomásul veszi, hogy a Gépjármű gyártásának időpontjától függően a széria és extrafelszereltség elemei a gyártó döntése alapján eltérhetnek az adásvételi szerződésben foglaltakhoz, illetve az adásvételi szerződés megkötésének időpontjában érvényes széria és extrafelszereltségi elemekhez képest.
28. Vevő az Adásvételi Szerződés aláírásával tudomásul veszi és kijelenti, hogy a Gépjármű
(i) a nemzetközi szabványoknak, illetve azok hiányában a gyári szokványoknak megfelelően került kialakításra;
(ii) egyes tulajdonságaira vonatkozóan megadott mérőszámok és adatok a gyári vagy nemzetközi szabványok vagy szokványok alapján lefolytatott mérések alapján tájékoztató jellegűek, ezektől való bármely eltérésből fakadóan a kereskedő/importőr/gyártó felelősséget nem vállal;
(iii) Adásvételi Szerződést a Gépjármű megtekintése alapján köti meg; és
(iv) mindennapos használata során, a használat körülményeire tekintettel a tapasztalt adatok a megadottaktól eltérhetnek, mely eltérés a Gépjármű rendeltetésszerű használatát nem befolyásolja.
VI. VEGYES RENDELKEZÉSEK
29. A Vevő tudomásul veszi, hogy amennyiben a Gépjármű tehergépjárműként van vizsgáztatva, úgy a Gépjármű forgalomba helyezésétől számított 5 (öt) éven belül nem jogosult azt személygépjárművé átalakítani.
30. A Vevő tudomásul veszi, hogy az Adásvételi Szerződés alapján vásárolt Gépjárművet új gépjárműként üzletszerűen, kereskedelmi célzattal nem jogosult továbbértékesíteni. A Vevő tudomásul veszi és elfogadja, hogy az Eladó új gépjárműként, kereskedelmi célzattal történő továbbértékesítésnek tekinti a továbbértékesítést, ha Vevő az Adásvételi Szerződés alapján vagy annak aláírását hat hónappal megelőző időszakban legalább három gépjárművet vásárolt és azok mindegyikét üzemképes vagy javítható állapotban, forgalomba helyezésüktől számított hat hónapon belül és a 6.000 km futásteljesítmény elérése előtt értékesíti.
31. Az előző pontban meghatározott kötelezettség megszegése esetén Vevő köteles Eladó részére szerződésszegési kötbért fizetni. A kötbér összege a jelen pont szerint továbbértékesítési célzattal vásárolt gépjárműnek minősülő gépjárművek összes bruttó eladási árának 10%-a.
32. Az Adásvételi Szerződésben és jelen ÁSZF-ben nem rögzített kérdésekben a vonatkozó magyar jogszabályok, így különösen a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény rendelkezései az irányadók.
33. Amennyiben Felek között a jelen ÁSZF-ben rögzített rendelkezésekkel összefüggésben vitás kérdésük merül fel, úgy a Felek mindent megtesznek annak érdekében, hogy a vitás kérdéseiket elsődlegesen békés tárgyalások útján., peren kívül rendezzék.